Володимир Тарасов

_Vladimir_Tarasov_1989

Володимир Тарасов – всесвітньо відомий джазовий музикант, перкуссіоніст; одночасно відомий художник, автор енвайронментів, інсталяцій і творів відео арту. Живе і працює переважно у Вільнюсі.

Дві іпостасі митця – музиканта і художника доповнюють одне одне.
Музична творчість В. Тарасова у складі гурту «Тріо Ганеліна» з 70-х років захоплювала слухачів Вільнюсу, Каунасу, Москви, звучала на важливих фестивалях. Вона надихала інтелектуалів і митців, зокрема художників кола московських концептуалістів – І. Кабакова, Є. Гороховського, В. Півоварова, Е. Булатова та ін. У наступні роки популярність гурту все більше поширювалася серед слухачів різних міст і країн. У 80-х сольні виступи В. Тарасова привертали не меншу увагу і любов слухачів.

Творчість В. Тарасова як художника органічно виростає з його музики. Твори автора – інсталяції, енвайронменти, відео – поєднують концептуальну конструкцію з інтуїтивним і емоційним виконанням, який глядач сприймає у першу чергу. Глибинний, дещо прихований концептуалізм дозволяє автору легко співпрацювати з художникам-концептуалістами, наприклад, І. Кабаковим.
Виставка «Між звуком і зображенням» у галереї ART 14 є першою масштабною презентацією художньої творчості Володимира Тарасова у Києві. Відео, енвайронменти і інсталяції демонструють доробок митця останніх років.