Олександр Никитюк. Колекція цінностей. 14.04 – 29.05.2016

Загадкове

ВІДКРИТТЯ

Олександр Никитюк є талановитим художником, куратором мистецьких проектів, організатором художнього творчого процесу у Вінниці та в Україні. Зокрема, завдячуючи його зусиллям, надзвичайного розвитку протягом 1990-х – 2000-х років отримав у Вінниці ленд-арт. В експозиції «Колекція цінностей» Олександр Никитюк представляє об’єкти, живопис, серії фотографій, які є документацією енвайронмент–арту (композицій створених у довкіллі у різний час, у різних географічних місцях). Проект не обмежується простором галереї, бо має відлуння на прилеглій території обійстя. Виставка, згідно авторського задуму, є цілісним концептуальним проектом-дослідженням того, як певні об’єкти змінюють свої значення і цінність в залежності від контексту їхнього сприйняття. Цей чудовий проект-дослідження є творчим розвитком, продовженням ідей західноєвропейських концептуалістів, звісно, з урахуванням досвіду «гри з симулякрами» постмодерністів.
Згідно авторського тексту, Олександр Никитюк «досліджує процес перетворення ціннісної вагомості матеріальних об`єктів у залежності від контексту місця, форми і сенсу їхнього розміщення. Це метафорична гра з міфічними контекстами засобом створення об`єктів–артефактів – симулякрів міфологічного простору».
Автор своїми творами скеровує думку глядача до відомих у вузьких колах фахівців сучасного мистецтва прізвищ, цитат, образів та висловлювань. Проте, навіть необізнаного у цій «мові» глядача, твори Олександра Никитюка здатні естетично занепокоїти, як це відбувається з артефактами створеними у давні часи, представниками невідомих нам цивілізацій.