Володимир Тарасов. Між звуком і зображенням. 8.10 – 20.11.2015

_Vladimir Tarasov SHEHINA_2003

_Vladimir Tarasov SHEHINA_2003_  photo by Tomas Rocek

_Vladimir Tarasov_ Mark_s Tapestry _2015_

_Vladimir_Tarasov_Kaziukas_2005

_Vladimir_Tarasov_Kioto_2005

_Vladimir_Tarasov_Music of Spirits_1998

Володимир Тарасов – всесвітньо відомий джазовий музикант, перкуссіоніст; одночасно відомий художник, автор енвайронментів, інсталяцій і творів відео арту. Живе і працює переважно у Вільнюсі.

Дві іпостасі митця – музиканта і художника доповнюють одне одне.
Музична творчість В. Тарасова у складі гурту «Тріо Ганеліна» з 70-х років захоплювала слухачів Вільнюсу, Каунасу, Москви, звучала на важливих фестивалях. Вона надихала інтелектуалів і митців, зокрема художників кола московських концептуалістів – І. Кабакова, Є. Гороховського, В. Півоварова, Е. Булатова та ін. У наступні роки популярність гурту все більше поширювалася серед слухачів різних міст і країн. У 80-х сольні виступи В. Тарасова привертали не меншу увагу і любов слухачів.

Творчість В. Тарасова як художника органічно виростає з його музики. Твори автора – інсталяції, енвайронменти, відео – поєднують концептуальну конструкцію з інтуїтивним і емоційним виконанням, який глядач сприймає у першу чергу. Глибинний, дещо прихований концептуалізм дозволяє автору легко співпрацювати з художникам-концептуалістами, наприклад, І. Кабаковим.
Виставка «Між звуком і зображенням» у галереї ART 14 є першою масштабною презентацією художньої творчості Володимира Тарасова у Києві. Відео, енвайронменти і інсталяції демонструють доробок митця останніх років.

Гліб Вишеславський

Володимир Тарасов

_Vladimir_Tarasov_1989

Народився у Архангельську (Росія). З 1968 мешкає і працює у Вільнюсі (Литва).

1971 – 1986 був учасником джазового тріо ГТЧ (В’ячеслав Ганелін, Володимир Тарасов, Володимир Чекасін). З 1990 – член Спілки Уомпозиторів Литви.

Володимир Тарасов пише музику для оркестрів, фільмів  і театрів. З Тріо ібагатьма іншими артистами і оркестрами записав понад 100 платівок, включно з 11 сольними композиціями для перкусії.  З 1991 займається сольними мистецтвами. Влаштовує персональні виставки. У співробітництві з Іллєю Кабаковим та іншими художниками брав участь у багатьох  колективних виставках. У 1993-1994 отримав грант від Академії Schloss Solitude, Штуттгарт (Німеччина). У 1998 році отримав грант від Civitella Ranieri Центру в Італії.

Автор книг: «Трио», що вийшла друком у 1998 у видавництві «Baltos Lankos», Вільнюс, а також у 2004 у видавництві «Новое литературное обозрение (НЛО)» у Москві; і книги «Там-Там», що вийшла друком у видавництві «НЛО» у 2009 році.

У 2009 р. В. Тарасова нагороджено незалежною мистецькою премією «Триумф» у Москві.

Викладає у Подевіль Центрі у Берліні, Музичній академії уБремені, у Художніх академіях  у Орлеані (Франція), у Дюсельдорфі (Німеччина) і Вільнюсі (Литва).  Викладає у Державному університеті Каліфорнії у Сакраменто, Університеті Пацифік у Стоктоні (США) та літніх курсах Йєльського університету у Понт-Авені (Франція).