Анна Морган. “Sèves-Живиця”. 22.04-6.05.2017

Анн Морганн

Галерея ART 14, в рамках фестивалю “Французька весна 2017″, представляє персональну виставку живопису Анн Морганн. 22 квітня – 6 травня 2017.

Цього року Галерея ART 14 бере участь у фестивалі “Французька весна 2017″. Завдяки співробітництву з Французьким культурним центром, «Aromateque Concept Store» і «Ligne Roset Kyiv» створена експозиція паризької художниці Анн Морганн. Це незвична виставка, бо глядачам пропонується доповнити споглядання живопису почуттями від вишуканих ароматів та враженнями від сучасних дизайнерських розробок меблів.

Анна Морган

Ідея такої експозиції народилася не випадково. Анн Морганн вісімнадцять років присвятила створенню парфумів. Ця творча діяльність призвела авторку до особливого відчуття та розуміння рослин, які надають їй натхнення у творчості. Завдяки її живопису глядач може здійснити унікальне, сповнене емпатією, занурення у світ природи.

Слід наголосити на сучасності ставлення Анн Морганн до проявів природи. Це бажання максимального наближення та поцінування, бажання злиття, що неможливо було уявити до Руссо. У Новий час, тим більше у середньовіччі, культура протиставлялася природі і якщо й допускала якісь її прояви, то виключно у переробленому, несхожому на першоджерело вигляді. До прикладу, таке цілком штучне явище, як регулярний французький парк; майже повна відсутність пейзажу, як жанру у живописі, що свідчить про неуважність до природи; а у парфумерії цінувалися далекі від оточення, колоніальні пахощі, що наче відгороджували людину від натурального, природного стану речей. І навпаки, сучасне людство, що мешкає у мегаполісі, ностальгує за природою в усіх її проявах. Усвідомлення вразливості природи перед тотальною індустріалізацією, тільки підсилює наші зусилля повернутися до натуральних «екологічних» запахів, до життя поза містом, до злиття зі світом рослин і тварин.

Анна Морган

Відповідні метаморфози виникли у всіх сферах діяльності людини. Сучасна парфумерія, також, має новий напрямок – вона відроджує відчуття природності і не створює бар’єр з оточенням. Дизайн намагається відтворити атмосферу природних середовищ. А сучасний живопис, як от твори Анн Морганн, розкриває душу рослин перед глядачем. Ії картини сповнені стриманістю та простотою. Вони відповідають глибокій чутливості авторки до проявів життя, бо справжнє почуття не вишукує прикрас.

Анна Морган

Таким чином, творчість Анн Морганн є проявом індивідуального втілення загальних сучасних світових тенденцій ХХІ сторіччя. Заради їхнього кращого виявлення перед глядачем, організатори виставки створили особливе естетичне доповнення: атмосферу, що складається з сучасних ароматів, відео, новітніх тенденцій дизайну і світла.

Гліб Вишеславський.

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган  Анна Морган Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган

Анна Морган