Анна Гайдай. Відкритий лист. Оголені емоції. 04.06 – 06.08.2015

ART 14 gallery
представляє персональний проект Анни Гайдай “Відкритий лист. Оголені емоції.”

Анна Гайдай

ВІДКРИТТЯ

ЕКСПОЗИЦІЯ

Відкритий лист, листівка або ще поштівка – це концентрат емоцій та подій відправника, що накопичені ним за певний час, це досвід, яким збагатився. Це бажання поділитися тим, що переповнює. Дорогою до адресата відкритий лист (без конверта) доповнюється власною історією: запахами, плямочками, загнутими кутиками, людськими дотиками, випадковими глядачами тощо. І зрештою впливає не тільки на отримувача.
За 180 років свого існування фотографія налічує тисячі видатних самобутніх авторів, що продовжують впливати на своїх послідовників та глядачів. Надихати або дратувати, вчити або заважати. Але безперечно – їх творчість дає привід для переосмислення сутності фотографії критиками та ними самими. Митцями, що обрали фотографію як мову спілкування зі світом. Спілкування з собою.
Учасники проекту «Відкритий лист. Оголені емоції» відправили поштівки зі своїми фотографіями та супровідним текстом на звороті – посланням, що є свого роду висловом на адресу людства, надісланим кураторці проекту, людині, яку вони знають особисто. Кураторка перенесла зібраний архів висловів у поштівках в публічний простір галереї. Там послання отримають його адресати.
Обраний спосіб листування був витіснений скайпом, фейсбуком, електронною поштою… Проте на думку кураторки відкритий лист є дуже потужним медіумом, здатним збагатити тактильними спогадами, багатовимірними емоціями, простором для уяви.
Проект спровокував низку подій та виявив цікаві паралелі, що були частково зафіксовані в електронному листуванні авторів з кураторкою. Зміст листування разом із поштівками увійшов до експозиції виставки та арт-буку. Власне, «Відкритий лист. Оголені емоції» продовжує впливати на оточуючих (Анна Гайдай).
До програми подій в межах виставки увійшла лекція Гліба Вишеславського та Олександра Ляпіна «Мейл-арт: досвід нових видів презентацій мистецтва. Традиція PF у фотографів» (9 червня, 2015), присвячена мистецтву арт-комунікацій (mail art), що бере свій початок ще з часів дадаїстів та сюрреалістів, мейл-арту як міжнародному руху, а також першим мейл-арт митцям, зокрема групі Флуксус, Іву Кляйну, Йоко Оно. У другій частині лекції йшлося про не надто відому через внутрішньоцеховість, але вельми популярну до недавнього часу традицію відправлень PF (Pour Feliciter) фотопоштівок. Олександр Ляпін, активний учасник традиції, колекціонер PF поштівок, розповів як склалася традиція, хто із фотографів брав в ній участь і чи можливе відновлення.
Арт-бук “Відкритий лист. Оголені емоції” – це частина одноіменного проекту та частина експозиції виставки. Арт-бук складається з 23 маленьких книжечок: 22 книжки з поштівками фотографів та особистим електронним листуванням між фотографами та кураторкою і 1 книжка з переліком всіх учасників та прев’ю поштівок, а також концепцією проекту.