Галерея ART 14

DSC02907

Галерея ART 14 розпочала свою діяльність у 2010 році. Спеціалізується на презентації актуального (contemporary art) і модерного мистецтва. Галерея розташована у старовинному житловому будинку у самому центрі історичної забудови міста Києва. Інтер’єр галереї підкреслює концептуальні напрямки її діяльності – несподіваний погляд на традицію, неупередженість до трендів сучасності, фаховість і вишуканість. З окреслених позицій вибудовується практична діяльність галереї – кожну виставку супроводжує особлива атмосфера, що підкреслює задум представленого художника. Ця робота по створенню енвайронменту виконується керівниками галереї (К. Борисенко і Г. Вишеславським) у співавторстві з митцями виставки. Кожного разу йдеться про осучаснення, актуалізацію та переосмислення експозиційного простору завдяки роботі з освітленням, аксесуарами інтер’єру, музичним супроводом. Враховується естетика творів, а також зміни у соціальному, світоглядному і політичному контекстах у суспільстві.

_Галерея-ART-14-33

Галерея-ART-14-_09

Поки триває виставка, влаштовується декілька прийомів гостей. Характер цих відвідин сприяє діалогічності спілкування з глядачами, а також встановленню дружніх контактів між людьми. Останнє є надзвичайно позитивним в умовах урбаністичної розрізненності суспільства. Так, крім любителів мистецтва у галереї зустрічаються зовсім різні кола фахівців – живописці, фотографи, дизайнери, модельєри, мистецтвознавці, режисери, працівники музеїв, філософи, студенти. Коло друзів галереї стрімко розширюється, завдяки чому здійснюється обмін між згаданими фаховими та субкультурними середовищами, відбувається спілкування, яке зазвичай гальмується на вернісажах офіційного типу.

IMG_8144

Серед влаштованих за роки роботи галереї виставок, переважали персональні презентації. В галереї виставляються, як правило, митці що незважаючи на довгий творчий шлях не втратили любові до творчого експерименту, до ризику змін в естетиці власних творів, до незвичних форм авторського висловлення. Таким чином, художники галереї є справжніми фахівцями з багаторічним досвідом, що уникають повторів, штампів, нав’язливих прийомів. Саме через ці якості вони рідко співпрацюють з іншими галереями. Варто відзначити, що йдеться про художників з Києва, Харкова, Миколаєва, Одеси, Полтави, Львова та інших міст України, а також про митців з інших країн.

IMG_5773

Сучасне проектне мислення митців не обмежує їх у художніх техніках. Це живопис, графіка, скульптура, об’єкти, інсталяції, енвайронменти, фотографії. Крім виставок в галереї спорадично влаштовуються інші культурні заходи: лекції, покази колекцій модельєрів, презентації книг, музичні концерти, традиційні народні свята.

DSC02935